دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد میزبان برگزاری آزمون سراسری 1397 برای هفتمین سال پیاپی

آزمون سراسری سال 1397 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 7 و 8 تیرماه 1397 در 5 گروه آزمایشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجه هم زمان با سراسر کشور در دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد برگزار شد.


دکتر خلیلی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد در این باره گفت: طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به امکانات مطلوب نرم افزاری و سخت افزاری موجود و تجارب ارزنده در برگزاری مطلوب چندین دوره آزمون های سراسری در مقاطع مختلف تحصیلی، دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد امسال نیز به عنوان حوزه امتحانی کنکور سراسری در شهرستان مهاباد انتخاب شده است که صبح روز پنج شنبه 7 تیرماه 97 داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی و عصر همان روز داوطلبان گروه آزمایشی هنر، صبح روز جمعه 8 تیر ماه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و عصر همان روز داوطلبان گروه آزمایشی زبان خارجی با هم به رقابت پرداختند.

دکتر خلیلی افزود: در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور سال 1397، تعداد 3309 نفر از مهاباد شرکت نموده اند که 2160 داوطلب را گروه آزمایشی علوم تجربی به خود اختصاص داده است.

وی همچنین گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی تعداد 206 نفر، گروه آزمایشی علوم انسانی 445 نفر، گروه آزمایشی هنر 149 نفر و گروه آزمایشی زبان خارجی 349 نفر شرکت کرده اند.

ایشان در ادامه گفتند: دانشگاه پیام نور مهاباد برای هفتمین سال متوالی با فراهم کردن محیطی ایمن و توأم با اطمینان خاطر میزبان برگزاری آزمون های سراسری است و البته برگزاری آزمون ها در این دانشگاه همواره از سطح کیفی خوبی برخوردار بوده است به طوریکه در سال­های 93 و 94  از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مرکز برتر برگزاری آزمون های سراسری انتخاب شده است.

وحید خلج نماینده و ناظر سازمان سنجش در حوزه امتحانی شهرستان مهاباد نیز ضمن ابراز رضایت کامل از نحوه برگزاری آزمون و عملکرد مطلوب عوامل اجرایی گفت: خوشبختانه تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در این حوزه امتحانی در حد استانداردهای سازمان سنجش می باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به سابقه درخشان مرکز مهاباد در برگزاری آزمون­های سراسری سازمان سنجش و کسب رتبه اول کشوری در چند سال پیاپی و تعامل با سعه صدر و انسجام و همدلی پرسنل و نبود نارضایتی از سوی داوطلبان به عنوان یکی از حوزه های برتر معرفی می­گردد.

لازم به ذکر است که جناب آقای دکتر شجاعی معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه مهاباد و دیگر مسئولین شهرستان از نحوه برگزاری کنکور سراسری بازدید نموده و از امکانات و تدابیر بعمل آمده و حسن عملکرد مجموعه و نظم و انضباط حاکم بر جلسات آزمون ابراز رضایت و تقدیر و تشکر نمودند.

 
امتیاز دهی